Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Загрузка...

Аудиокнига Все королівське військо — Роберт Пенн Уоррен

Все королівське військо


Автор: Роберт Пенн Уоррен
Жанр: Проза
Время звучания: 24:47:25
Формат: mp3

Описание аудиокниги «Все королівське військо»:

У широковідомому романі одного з найвидатніших сучасних американських письменників Р. П. Уоррена (нар. 1905 р.) розповідається про політичне життя США в 30-і роки. Викриваючи демагогічний галас передвиборних кампаній, корупцію та псевдодемократію, автор ставить важливі моральні проблеми відповідальності людини за свої справи і вчинки перед суспільством і самою собою.

Отзывы об аудиокниге :

Оцінка boservas: 4.5 / 4.3
А хто сказав, що королям легко?
Ось я і прочитав цей американський роман, не скажу, що у великому захваті, але, зізнаюся, під враженням. Я в якійсь мірі був знайомий з сюжетом, колись давно дивився наш старий радянський фільм, ще чорно-білий, з Георгієм Жженовим в ролі Старка, і Михайлом Козаковим-Берденом. Але подробиці стерлися з пам’яті, запам’ятався чомусь погляд Жженова і Ростислав Плятт в ролі судді Ірвінга, так виборча пам’ять. Ні, я пам’ятав, що там було щось про американських політиків, коротше «про те, як воно у них там», але, не більше того.
Я був в курсі, що основою для сюжету послужила доля одного з двох убитих «при виконанні» американських сенаторів — Х’ю Лонга, і про те, що роман відхопив Пулітцерівську премію. Хоча премії, що Нобелівська, що Пулітцерівська, навіть Хьюго, ще ні про що не говорять, але змушують таки поставитися до твору з певним пієтетом.
Для мене в романі виявилося два головних героя-губернатор віллі Старк і оповідач — Джек Берден. Два порядних і гідних людини, які виявилися перемеленими безжальними зубами американської політичної системи. Вони обидва намагаються їй протистояти, намагаються в міру сил робити цей світ кращим. Старк пішов по шляху: «якщо не можеш запобігти неподобство-очоль його», тому людина, яка спочатку ставив перед собою благородні цілі, змушений приймати ті правила гри, які практикують його політичні опоненти, а значить — і приймати їх методи: шантаж, погрози, підкуп, безсовісна демагогія.
«З вовками жити — по вовчі вити», згадується стара російська прислів’я, вона багато в чому про Старка, але це його не виправдовує, в якийсь момент для Віллі головними стали не чисті помисли, а особисті амбіції, які переважили все інше, і політична боротьба стала боротьбою за своє я, стала метою життя. Але, безумовно, він показаний сильною особистістю, тим лідером, який може щось поліпшити, може змусити систему змінитися. Правда, як з’ясовується, ціною власного життя. Звичайно, не обійшлося без збігу обставин, з іншого боку — обставини по-різному складаються для різних людей, і ті, хто йде проти системи, гине частіше.
Джек Берден, на відміну від Старка, може дозволити собі залишатися відносно чесною людиною, він примудряється працювати на господаря, не переступаючи власних внутрішніх обмежувальних ліній, в якійсь мірі він продовжує перебувати в пошуках себе, в пошуках істини, для нього все набагато складніше, ніж для господаря, і набагато проблематичніше.
Він опиняється в епіцентрі сюжетного конфлікту роману, два його кращих друга-віллі Старк і Адам Стентон стикаються в непримиренному конфлікті, і стають винуватцями смертей один одного. Йому доводиться усвідомити, що в цьому немає особистої провини жодного з них, що так складаються лінії доль, що направляються системою.
Осягнення відкривається істини, сімейних таємниць, власних почуттів Джеком Берденом – це і є канва роману, в яку вплітаються відбуваються на цьому тлі події.
До речі, в романі більшість дійових осіб можна визначити, як позитивних героїв, такі, само собою, Старк і Берден, але і Анна і Адам Стентони теж, суддя Ірвінг, коротун рафінад, навіть седі Берк не можна віднести до категорії негативних. Єдиним істинно негативним персонажем я б визначив крихту Даффі.
А така розстановка дійових осіб говорить про те, що Уоррен критикує систему, але не людей. Люди в Америці-хороші, вважає він, американським громадянам побільше б таких лідерів як Віллі Старк, і тоді у цієї країни є майбутнє. Що ж, багато в чому, напевно, Уоррен мав рацію-майбутнє відбулося, але і система нікуди не поділася, здається, вона навіть набрала ще більшу силу, і вона гостро потребує нових Старків, або … Трампів…

Оцінка Helena1996: 5
Все, що Ви припускали в цій книзі, прочитавши анотацію, доведеться забути. Ні, не так. Все це ви теж знайдете, але чи буде це головною темою? Питання…
А ось темами, які себе не випинають, але просто до якогось моменту вони виявляються на поверхні-це історія про касі Мастерні, сьомий воді на киселі нашого оповідача, але відноситься до середини 19 століття, і історія, кровно стосується його самого, його друзів і людей, знайомих ще з пори дитинства, і не тільки знайомих, але людей близьких.
Драму з Касом Мастерном можна сприймати як розказану в піку тієї діяльності і тому, ким себе усвідомлює віллі Старк. А можна взагалі жодним чином не пов’язувати зі Старком, але від цього вона не стає менш значною. Або на тлі віллі Старка вона несе в собі чесноту, загартовану в горнилі помилок і пристрастей, і показує, як може змінитися людина, яка відчуває за собою провину.
І інша сторона цього триптиху-Стара дружба і прихильності.
Другу дитинства судилося бути єдиним вашим другом, бо вас Він, по суті, не бачить. Він подумки бачить обличчя, давно не існуюче, він вимовляє ім’я-Спайк, Бад, Снип, Ред, рости, Джек, Дейв, — яке належало тому нині не існуючому особі, а зараз через якусь маразматичної плутанини у Всесвіті дісталося непроханому і тяжкому незнайомцеві. Але, піддакуючи вселенської околесице, він ввічливо кличе цього нудного незнайомця ім’ям, по праву належить хлоп’ячому особі, і тим часам, коли тонкий хлоп’ячий голос розносився над водою, шепотів вночі біля багаття або вдень на людній вулиці: «а ти знаєш це: «стогне ліс на краю Венлока. Гнеться гущавина, Рікіна руно». Друг дитинства тому залишається вашим другом, що вас він вже не бачить.
А може, і ніколи не бачив. Ви були для нього лише частиною обстановки чудесного, вперше відкривається світу. А дружба-несподіваною знахідкою, яку він повинен подарувати кому-небудь на знак подяки, на сплату за цей новий, захоплюючий світ, що розпускається на очах, як місяцвіт. Кому подарувати-неважливо, важливо тільки подарувати; і якщо поруч опинилися ви, вас наділяють усіма атрибутами одного, а ваша особистість відтепер не має значення
Ми чекаємо від книги, Як нам було обіцяно, політичних інтриг, брудних прийомів та іншої закулісної боротьби. Єдино, нам не спадає на думку, що вся ця мишача метушня може припускати в своїй орбіті таємниці і секрети, часом так глибоко заховані навіть від прямих їх учасників.
Часом читання цієї історії, вірніше, цілого згустку історій, нагадує їзду по колу. Правда, кожне коло виглядає зовсім іншим, за принципом-в одну і ту ж річку не увійдеш двічі. Від історії з Монтегю Ірвіном повертаєшся до історії з Касом. Випивши до дна чашу пристрастей людина приходить до розуміння і усвідомлення, хтось-здіймаючи прапор благочестя і чесноти, а хтось намагається добро і честь поєднати з життям реальним, тільки чи вийде не оступитися?

Оцінка Eytychia_me: 5
Життя, люди і філософія в політичній обгортці
Книга закінчена і я відразу приступаю до написання рецензії щоб не розгубити післясмак.
Боротьба з владою, Боротьба за владу і боротьба має владу. Що ж об’єднує ці три поняття? Боротьба! А ось про те, яка вона може бути і як впливає на людину — розповість Вам даний роман. Прочитавши пару рецензій, я взялася за читання з припущенням, що головним героєм є якийсь віллі Старк і ми будемо щільно стежити за його становленням на політичній арені. Роблячи акцент на слові «щільно» я припускала, що це буде сухуватий і жорсткий спіч про політику і політичні ігри. Так, політика в книзі присутня, але моя скромна думка, що роман вийшов вдалим тому що, в першу чергу, він про людей, про їх слабкості і мріях. Ну а політика… а Немає її без людей і їх амбіцій. А ось щільність проявляється в багатьох аспектах, порушених автором, і викладаються нам прекрасним мовою і об’ємним текстом з безліччю описів, роздумів і філософствувань. І читати це аж ніяк не нудно, тому що дуже глибоко, дуже зачіпає, дуже актуально і життєво. Багато шматків тексту збережено в міру прочитання і ще більше роздумів над ними вироблено. Кожна глава це нова частина історії, розказана нам Джеком. Але цікаво те, що це можуть бути спогади з життя оповідача, інші часові відрізки, розповідь про нинішні події і Віллі Старке, історичні дослідження, роздуми і багато іншого. Ця книга не однобока, тут у кожного героя своя історія, своя драма і всі вони сплітаються в один сюжет, який зачіпає щось всередині. Байдужим залишитися неможливо. Кожен герой вносить свою лепту в розвиток фіналу. Це як запуск величезного механізму, який включившись не може зупинитися і змітає все і вся на шляху своєю міццю. А могло б бути інакше? Віллі Старк думає, що так. Наївний голодранець і растяпа трансформувався в розважливого досить таки жорсткого губернатора. Він віщав на вулицях, говорив правду і пропонував вахлакам боротьбу з боровами і обіцяв розіп’яти всіх хто стоїть у нього на шляху. Але чи знав він яким буде його шлях, куди його приведе? Чи Могло бути все інакше? Можливо. Адже наш шлях складається з прийнятих рішень, але чи зможемо ми зробити правильний вибір під натиском величезної сили, будь то політика або власні принципи?
Книга прекрасна і якщо ви думаєте, що вона лише про політику і відкладаєте її на потім — ви зрозумієте, що помилялися, як помилялася і я. вона про життя, про людей, про почуття і внутрішні протистояння. У ній живі і цікаві герої, чого тільки вартий рафінад-другорядний персонаж, якому не обов’язково мати свою історію і певний шарм. А у нього це є! Автор дбайливо прописував кожного і вклав душу в цей роман. Багато можна ще написати, тому що дуже багато думок і вражень, але краще вас самих ніхто не оцінить і не передасть весь сенс!

Детальніше на livelib.ru:
https://www.livelib.ru/book/1002932890-vsya-korolevskaya-rat-robert-penn-uorren

Где найти аудиокнигу «Все королівське військо»


hitfile.net

Другие аудиокниги автора:

Подписаться на комментарии

Добавить комментарий