Аудиокнига Міст на річці Куай – П’єр Буль

Міст на річці Куай


Автор: П’єр Буль
Жанр: Историческая проза
Время звучания: 5:28:45
Формат: mp3

Описание аудиокниги “Міст на річці Куай”:

Це одна з небагатьох книг західних авторів про азіатську сторону Другої світової війни. П’єр Буль сам брав участь у військових діях у складі сил “Вільної Франції” в Китаї, Бірмі та Індонезії. Про цей важкий період свого життя в якості військовополоненого в Південно-Східній Азії Буль розповів у своєму найвідомішому творі “міст через річку Квай”. Захоплені в полон японцями британські солдати і їх командир полковник Ніколсон змушені будувати залізничний міст через річку Квай в Бірмі. Тим часом командування направляє спецгрупу для знищення цього стратегічно важливого об’єкта. У Франції роман був відзначений літературною премією (prix Sainte-Beuve) і виходив по всьому світу багатомільйонними тиражами. Девід Лін зняв однойменний фільм, який отримав 7 “Оскарів”.

Захоплені в полон японцями британські солдати і їхній командир полковник Ніколсон змушені будувати залізничний міст через річку Квай у Бірмі. Незважаючи на лютий характер полковника Сайто, Ніколсон проявляє справжню мужність. Тим часом командування призначає групу командос для знищення цього стратегічно важливого об’єкта.

Отзывы об аудиокниге :

Оцінка LinaSaks: 4.5
Гординя-найгірший з гріхів.
Будуть спойлери. Якщо ви їх не любите, то не читайте цей виплеск емоцій.

Чесно скажу, зненавиділа полковника Нікольсона в той же самий момент, як він тільки з’явився на сторінках книги. Ось зумів якось відразу П’єр Буль пред’явити ту ще мерзенну особистість під маскою благородства. Не знаю за що йому були так вдячні солдати і офіцери, якщо він то ще гівно і це видно відразу. Адже він прийшов відразу з тим, що він краще за всіх. Ось же гниль погана!

Зрозумійте мене правильно, тато у мене військовий. Офіцерів я в своєму житті побачила і не мало. Так, мізки у них від статуту з’їхали. Навіть Ось Мій тато цього “з’їзду” не позбавлений. Але жоден з них не дозволить собі губити людей, особливо для ворога. У них є якесь втиснуте статутом благородство. Так, як всякі люди, вони бувають і дріб’язкові, і егоїстичні, і мізків у багатьох для громадянки реально немає, вони можуть бути будь-якими, як будь-яка людина, не без гріха, але щоб офіцер дозволив собі знущатися над солдатом! Такого не було. Пожартувати, шуганути, проявити владу, тому що кожен повинен його слухатися бо Він Цар і бог від того як вони його слухаються їх життя залежать, та це є, але витягувати хворих людей, щоб потішити своє самолюбство – жоден!

Ось в полковнику цьому було щось від фашинюги. Теж в голові, що англійці-це кращі люди на землі, а офіцери – кращі керівники. Я б таких в дитинстві вдавлювала, та я цинічна і злісна, тому що мерзенних гадів не люблю. А ще знаєте що б я хотіла, щоб він так легко не відбувся, смерть – це занадто просто для цієї падали. Хотілося б щоб він під трибунал потрапив, щоб його ім’я так звозили, щоб жоден солдат більше честь йому не віддав. Щоб його ім’я синонімом бруду стало. І якщо він так хотів щось залишити в століттях, нехай би ось цей синонім і залишив. Гнила Мерзенна тварюка!

Хлопця шкода, що загинув вважай ні за що. Хлопчик, який вірив, що англійський офіцер все зрозуміє і допоможе. А ця худоба його задушив, тому що міст з його ім’ям як будівельника може залишитися на століття, а тут хтось його підірвати хоче. На що нам вороги з інших країн, у нас свої є і гаже будь-яких інших ворогів.

Схоже вже нічого коротко про сюжет говорити не треба, всю сіль я і так розповіла:) що хочеться доповнити – це те, що історія цікава. Ну, не так, щоб я купу таких історій прочитала, Ні, але ось ці гнійники розкриті автором так, що ти читаєш і біснуєшся від безсилої люті. Емоційно дуже яскраво. Хоча розповідь ведеться неспішно.
Можу застерегти, якщо будете читати книгу, кріпіться, вбити книжкового полковника перш, ніж це зроблять партизани ви не зможете, хоча ручки до його горла у вас потягнуться вже в той момент, як він з’явиться на сторінках книги.
Оцінка Politruk81: 4.5
Тягар білих, або джентльмен в обмежених обставинах
Захід є Захід.
Схід є Схід.
І разом їм не зійтися…
Р. Кіплінг.

Так і хочеться почати саме з цих рядків. Але, в повісті П’єра Буля» міст через річку Квай ” все перемішується, поняття цивілізацій стають з ніг на голову, вороги стають друзями, а одноплемінники – противниками, і все це через примарне бажання довести свою перевагу. Втім, по порядку…

Після взяття Сінгапуру, Саперна частина полковника Ніколсона потрапляє в полон до японців. Полковник – той самий джентльмен, манірний, гордовитий англієць. Бігти він вважає нижче своєї гідності і, докладає всіх зусиль для того, щоб в полон батальйон відправився в повному складі. У полоні перед англійцями стоїть завдання побудувати міст, здатний витримати поїзд, через річку Квай, на кордоні Таїланду і Бірми.

Полковник відразу ж починає свою маленьку війну. За права людини? Ні, за права джентльмена. Бо він наполягає, щоб офіцери займалися тільки керівною діяльністю. А солдат нехай ОРЕ. Полковник виграє це маленьке протистояння, так як солдати чомусь його підтримують. Хоча, і рядовий склад в накладі не залишається, їм знижують норму вироблення.

А потім, Ніколсон вирішує побудувати міст. Та який? Всім мостам заглядіння. Щоб довести, що тільки справжні британці здатні звести справжню споруду (наскільки я розумію менталітет японців, ті повинні були думати, що Ніколсон повністю підкорився Мікадо).

Але, справжня трагедія розгорнулася, коли в справу втручається диверсійна група англійців з Калькуттського загону. Полковник швидше готовий пожертвувати своїми співвітчизниками, ніж допустити знищення мосту.

У 1957 році за книгою був знятий фільм, який отримав «Оскар» і увійшов в плеяду кращих фільмів про Другу світову війну. І у фільмі диверсанти виведені як американці, що дещо може пояснити конфлікт, але в книзі-то діють виключно британці. І, це просто дико… а проблема саме в індивідуалізмі – захист своєї справи понад усе. І, звичайно, горезвісний «тягар білих»…різниця мислення «осколків вікторіанської епохи» і людей міжвоєнного періоду, різні ментальності англійців і японців, прагнення завдати якомога більшої шкоди ворогові і прагнення показати свою перевагу і перевагу своєї раси – ось де головний антагонізм повісті. Ось над чим нам пропонує задуматися автор.
Оцінка Anonymous: 3.5
Читати цю книгу після вузької дороги на далеку північ-просто жахливо. Звичайно, робити цього ні в якому разі не можна. Якщо Фленаган історично достовірно описує події, його завдання відновити історичну справедливість, нагадати про незаслужено забуті звірства японців під час війни; то Буль пише таку собі загогуліну, щоб поудивлятися над цими загадковими для француза англійцями. Насправді, це розповідь, просто у французьких письменників ніколи не було вміння вчасно зупинитися, їх завжди несе розповідати довго. Другий недолік, властивий всім класичним французьким письменникам: в книзі немає жодного персонажа, тільки вирізані з картону фігурки на діорамі. Все на світі передається діалогами, навіть думки і настрої картонних героїв, навіть якщо діалоги катастрофічно безглузді.
Загалом, мерзенька історія про те, як можна гребти всіх під один гребінь і представляти цілі нації стереотипами: англійці не можуть зупинитися і будують на століття, а японцям далеко до білої людини. Можна було б подумати, що Буль не знав про жахи японських таборів, голоду і хвороб, так наполегливо описаних Фленаганом 60 років потому, але начебто ні, в його таборі англійські полонені точно так само виснажені і виснажені хворобами і непосильною працею. Ну а вже від ідеї переваги білої людини просто нудить, особливо на тлі того, якою технологічною державою стала Японія тепер. Зате тепер на 100% зрозуміла люта наполегливість австралійського письменника, з яким він описує події. Таки історія Буля стала досить знаменитою, при цьому вона спотворює всі факти і стає просто цікавою дрібничкою.
Оцінка Alexandra1247: 5
Чому вони Інші?
Бувають такі книги, після прочитання яких ти навіть толком не можеш складе про них цілісне і продумане думку. Тому що вони занадто… складні, психологічні, суперечливі і так далі. Напевно, з романом французького письменника П’єра Булля ситуація схожа.
Отже « “міст через річку Квай”. На мій сором, про знамениту екранізацію цієї книги я почула не раніше, ніж прочитала першоджерело. Хоча, може, так і краще. Дія відбувається за часів Другої світової війни, але розповідає про маловідомий для наших співвітчизників театр військових дія – про азіатський. Група Англійська військовополонених під командуванням бравого і по-англійськи педантичного полковника Ніколсона приведена на будівництво стратегічно важливого для японської армії моста через таїландську річку Квай. Спочатку полковник намагається навести в таборі свої, часом не зовсім звичні для японців, порядки, що йому, на мій подив, все ж вдається. Тобто полковник буде на повному серйозі тикати коменданту табору тези Женевської конвенції, читати розумні лекції про правильне зведення мостів, виробляти просторові мови про «борг англійських солдатів». І при всьому цьому полковник своїми діями намагається-увага! – якнайшвидше і ефективні звести цей нещасний міст в джунглях, по якому ворожа його батьківщині країна буде доставляти в стратегічно важливі місця провіант, боєприпаси і тд. Дивно? Для мене дуже, наприклад. Сам полковник Ніколсон аргументує своє завзяттям тим, що оскільки його полк мав наказ здатися в полон до японців, то, мовляв, борг англійських військових тепер всім, чим можна, допомагати доблесній Імперії Висхідного Сонця. Мабуть, це таке чисто англійське поняття і мислення, тому що особисто для мене всі ці теорії і обгрунтування виглядають дико. Як може професійний військовий допомагати (та ще й з такою завзятістю) ворогові? Напевно, П’єр Булль, сам пройшов жах японського полону, хотів намалювати нам образ мешканця Туманного Альбіону таким, яким він нам всім представляється в самих грубих стереотипах: неймовірно педантичний, впертий до впертості сноб. Що ж, у нього це вийшло, тому що я не можу собі уявити подібну ситуацію на іншому фронті цієї світової війни – на східному…
Але головна інтрига твору не в цьому-англійське командування формує спеціальний загін для вибуху цього моста через річку Квай, який з такою завзятістю зводили полонені солдати під суворим поглядом полковника Ніколсона. Чи вийде це у них? Якою ціною? Якщо чесно, я все ж припускала інший фінал роману.
Напевно, в основі цій книзі лежать протиставлення: основне з них-між західною цивілізацією і Східною. І коротка теза про те, що» всі ми люди ” просто не спадає на думку більшості героїв книги.
Роман вийшов у Булля по-справжньому антивоєнним, але в той же час і живим, що залишає їжу для роздумів, як би банально це не звучало. Інтрига трималася до останніх сторінок, у мене (досвідченої, як сказати, читачки) навіть руки тремтіли від напруги. “Міст через річку Квай” вийшов досить невеликими за своїм обсягом творінням, але в цей же час неймовірно ємним, бо приблизно за 250 сторінок, схожих з середніх розмірів повістю, автор зміг сказати своїм читачам все те, що він виніс для себе після полону, війни, страждань. Ну що ж, як говорилося безсмертним класиком:
Оцінка KontikT: 4
Зустрічалася з цим автором, але зовсім в іншій за тематикою, за жанром книзі-то була фантастика, а тут раптом реальність – Друга Світова Війна, Азія, полон.
Так, звичайно читати про життя військовополонених нелегко, звичайно співчуваєш їм і завжди засуджуєш тих, у кого вони опиняються в полоні, але в цій книзі автор хоч і пише про тягарі їх життя присвячує книгу зовсім іншому.
У книзі по-перше міст стає як би мостом з’єднує або роз’єднує дві культури-Схід і захід. Мені, що живе в Азії, хоч я і не належу ні до однієї азіатської національності , було прикро читати з вуст британських військовополонених, слова постійно ображають японців – образина, варвар, тупий і т.п. британці ж це звичайно цивілізований світ в їхніх устах. Забули вони напевно про цивілізації , які були там задовго до Британської імперії.
Але головне навіть не в цьому. У книзі описаний Британський полковник, вже до того чесний, що він готовий вбити своїх же одноплемінників, аби довести, що Британська імперія все робить правильно, на століття, що вона вище всіх. Не замислюючись про наслідки він відстоює будівництво моста, його цілісність, навіть напевно не замислюючись для чого він побудований, що з його будівництвом, японцям буде легше воювати з Британією. Кінець привів у шок, коли він накинувся на свого ж співвітчизника.
Сама ситуація звичайно комічна, якщо не вважати її гіркою-Британські військовополонений будують міст і в той же час Британські диверсанти отримують завдання його знищити. Страшно навіть уявити.
Не знаєш якій стороні поспівчувати.
Я думаю, якби автор був англієць, він би не зміг так написати про цей конфлікт, але тут автор дав собі волю трохи познущатися над англійською педантичністю, яка в принципі завжди подобається багатьом, але ось до чого може привести таке, як раз і описано в книзі.
Сухо, стисло але в той же час цілком ємко все описано.
Оцінка CuculichYams: 4
Занадто брутально
У книзі взаємодіють тільки чоловічі персонажі: це англійські військовополонені, японці, тайці, Англійська розвідка.
Військовополонені будують міст, будують на совість, показуючи приклад мужності і відваги, незважаючи на виснаження, хвороби, пекельну спеку, мошок та інші принади. Будівництво йде під командуванням японського полковника Сайто, на противагу якому виступає англійський полковник Ніколсон, який стійко і наполегливо домагається реалізації своїх власних принципів: він домагається визнання військової ієрархії в рядах військовополонених, за рахунок чого організовує швидке і злагоджене будівництво моста.
В цей же час Англійська розвідка будує плани, як ліквідувати стратегічно важливі об’єкти японської армії і до мосту йде диверсійна група, щоб його підірвати. В кінцевому підсумку стикаються в одному місці, на мосту через річку Квай, бажання диверсантів нашкодити японцям і гордість полковника Ніколсона за побудований під його керівництвом міст.
Цікаво описано емоційний стан японського полковника Сайто, вимушеного поступатися перед напором англійського полоненого полковника, з тим, щоб все ж мати можливість своєчасно відзвітувати про будівництво моста.
Перечитувати, мабуть, не буду. Занадто брутально для жіночого чтива.
Оцінка red_diamond_57: 5
Навіщо? Чому?
Міст через річку” Квай ” – це чергова книга, що відкриває нам звичайному обивателю невідому частину світової історії. Друга світова війна за мірками всіх воєн, що були на Землі, тривала не так вже й багато, але книг було написано неймовірну кількість. Напевно на нашій планеті не знайдеться жодного містечка, куди вона не проникла і не залишила свій кривавий слід. Азія, місце десь Адольф Гітлер так і не побував, але зате знайшов там подібних собі фанатичних союзників. Особисто для мене Азіатська гілка Другої світової війни загадка. Про події, що сталися там мало говорять, принаймні у нас в Росії, де вистачає і своїх подіях і драм. “Міст через річку Квай” показує читачеві на скільки будь-яка війна небезпечна. Небезпечна тим, що не просто вбиває людей, а вбиває їх зсередини, їх душу, звичний склад розуму, життєві позиції і залізні принципи. Якийсь один затягнутий мить і все, людини як підмінили. П’єр Буль торкнувся насправді цікаву тему, спираючись на правдиву інформацію. Чим ти довше служиш в армії, тим ти стаєш для неї небезпечніше. Полонені англійці, яким поставлено завдання побудувати стратегічно важливий об’єкт. І диверсійна група, якій поставлено завдання цей об’єкт за всяку ціну зруйнувати. Ось саме в цьому моменті і починає вся історія людської душі. Чесно я був трохи вражений тим, що сталося на сторінках книги. Але пояснення я знайшов, в принципі як і автор. Але все одно залишилися питання, не до П’єра Булю, а до деяких героїв. Навіщо? Чому?
Оцінка Evangella: 5 / 4.0
Дивно трагічна і одночасно саркастична історія. Помітно, з якою любов’ю французький автор П’єр Буль виписує образи і характери своїх сусідів по геграфічній карті. Він щиро захоплений їх принциповістю, відповідальністю і професійним підходом до будь-якої справи. (Сарказм)
У 1942 році відбулася масова капітуляція союзних військ в Азії. Табір для військовополонених не курорт. Тут голодні солдати, дизентерія, малярія, каторжна праця і упоротие англійські офіцери. Полковник Нікольсон плювати хотів на розпорядження японського командування, згідно з яким всі полонені, включаючи офіцерський склад, повинні працювати на будівництві стратегічно важливого моста через річку Квай.
У нас є чудова приказка-примусь дурня Богу молитися, він весь лоб розбере.
Це про Нікольсона і його офіцерів.
Ми пам’ятаємо, що автор — француз і дуже тепло ставиться до англійців, враховуючи їх багатовікові дружні стосунки) чого тільки варта його шпилька на адресу англійської розвідки. На сторінках роману він показав людей, які розуміють честь офіцера і підданого британської корони в тому, щоб буквально за будь-яких обставин виконувати доручену справу на вищому професійному рівні і показати відсталим народам наскільки англійці перевершують їх в будь-якому аспекті.
З повною віддачею ці дивні люди будують міст, по якому підуть ешелони з військовими і боєприпасами на війну з їх же співвітчизниками.
Чим все це закінчиться ви дізнаєтеся з книги.
У письменника відмінний склад і здатність показати комічність навіть в страшних ситуаціях. Я то сміялася, то із завмиранням серця стежила за англійською диверсійною групою, яку послали підірвати міст, з такою ретельністю побудований під керівництвом полковника Нікольсона.
Японців автор теж показав досить карикатурно, все ж зазначивши, що у них є відмінні фахівці, але в невеликій кількості, тому чомусь на стратегічно важливий напрямок їх не вистачило. Не будемо згадувати, що коли бритти в шкурах в обнімку з друїдами по капищах скакали, у японців вже була розвинена цивілізація. Вище японське військове керівництво майже поголовно п’яниці, крикуни і страшно бояться втратити обличчя. Так, в японській культурі це важливо, але не в такій мірі.
До дрібниць причепитися можна, але я не буду. Задоволення від книги перевищило крихітні мінуси.

Где найти аудиокнигу “Міст на річці Куай”

hitfile.net

Как получить аудиокнигу?

подписаться в телеграмподписаться на ютуб

регистрация для зрячих

Подписаться на комментарии

Добавить комментарий